logo
image 01
image 02
image 03
solgt

Ny Rønnebjergvej 135, Rønnebjerg

Solid rødstensvilla med minimal vedligeholdelse

Rødstensvilla med eternittag. Beliggende i landlige omgivelser og alligevel med naboer tæt på. Boligen er hovedsagelig restaureret og ombygget i 1997. Nyt sort eternittag 2-3 år gl. 

Indh.: Stor stue med brændeovn og åben forbindelse til dejligt køkken-alrum med spiseplads, forgang med god ½ svingstrappe til I.sal, soveværelse, stort nyrenoveret bryggers med nyt klinkegulv, masser af skabe og nyere vaskemaskine og tørretumbler, indbygget i bordarrangement, der er fra bryggerset nedgang til 20 kvm. kælder med oliefyr og oplagringsplads, renoveret gæstetoilet med nyt klinkegulv m.m.

I.sal: reposrum med en del skabe, stort kontor/stue, 3 gode værelser, badeværelse med kar og skabsarrangement.

Der er plast-termovinduer overalt. Der er 2 helt nye plast-yderdøre. Der er eternitbeklædninger ved alle sternkanter og udhæng, så ejendommen er meget vedligeholdelsesvenlig.

Isoleret i hulmur. Isoleret med 200-250 mm. på loft.

Septiktank med udsivning, tilmeldt årlig tømningsordning. Byvand.

Udhus/garage på 59 kvm. med kalket murværk og cementtegltag, indrettet med garage med port, div. depotrum. Forberedt til fyrrum. 1200 liter overflade-olietank fra 2008.

Der er lavet ny flot forhave/flisebelagt areal mod vest. Der er grusbelagt holdeplads til 4 biler. Der er skøn terrasse mod syd/vest og der er helt lukket og ugenert have.

 

Nyeste
Fandt du ikke hvad du søgte?
Bliv skrevet op i vores køberkartotek, og vær blandt de første der modtager information omkring nye og spændende ejendomme, der matcher dine ønsker.
Dette site er beskyttet af reCAPTCHA og Google’s privatlivspolitik og servicevilkår gælder.